Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пакистан


Во самоубиствен бомбашки напад врз воено возило загинале пет лица во близина на главниот град на Пакистан, Исламабад. Војската соопшти дека убиени се двајца армиски офицери, еден поручник и тројца цивили. Нападот се случил на главниот пат, 40 километри западно од Исламабад. Пакистанските талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG