Достапни линкови

Времето денеска - променливо со дожд


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб северен ветер.Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 18 до 24 степени.
Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд, попладне со услови за нестабилност, појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 12, а дневната ќе се искачи до 23 степени.
XS
SM
MD
LG