Достапни линкови

Нови судири и жртви во Славјанск - Украина


Нови судири избувнале меѓу украинските војници и про-руските сепаратисти околу источниот град Славјанск.
Портпаролот на Министерството за одбрана Владислав Селезњов изјави дека двајца војници загинале, а 42 се повредени при денешните борби.
Според Селзњов, при тоа околу 300 сепаратисти се убиени или повредени. Тое не е потврдено од независни избори.
XS
SM
MD
LG