Достапни линкови

Контроверзни претседателски избори во Сирија


Во Сирија, луѓето во територијата која е под владина контрола гласаа на контроверзните претседателските избори.

Се очекува да победи актуелниот сириски претседател Башар ал-Асад, кој се бори против двајца непознати, а одобрени од државата, против кандидати.
За поголемиот дел од меѓународната заеднница гласањето во Сирија е нефер.

Над 160.000 луѓе се убиени, а милиони раселени од почетокот на сириската граѓанска војна во 2011 година.
XS
SM
MD
LG