Достапни линкови

Обама: Ослободените талибанци ќе ги најдеме ако бидат закана


Варшава, 03.06.2014
Американскиот претседател Барак Обама ја правдаше одлуката за размена на 5-мина талибански затвореници за американскиот војник, кој беше во заробеништво во Авганистан речиси 5 години, истакнувајки дека за тоа се консултирал и со членови на Конгресот. Обама изјави во Варшава дека е убеден оти САД можат да ги пронајдат ослободените талибанци доколку ти повторно станат закана.
XS
SM
MD
LG