Достапни линкови

Годинава помалку руски гас за Европа


Руски Газпром соопшти дека очекува годинава да испорача нешто помалку гас за Европа отколку во минатата. Цената на гасот за Европа и за Турција, во минатата година изнесувала 387 долари за илјада метри кубни, додека за земјите од Заедницата на независни држави, 272 долари. Газпром од Украина бара 485 долари за илјада метри кубни гас.
XS
SM
MD
LG