Достапни линкови

Австриска донација за Србија и БиХ


Министерот за надворешни рабои на Австрија Себастијан Курц изјaви дека австриската Влада донесла одлука за донирање по 500.000 евра за помош на Србија и Босна и Херцеговина за санирање на штетите од поплавите.
Во рамките на Конференцијата на Централно-европската иницијатива, Курц вчера во Виена имаше трилатерална седба со министрите за надворешни работи на Србија Ивица Дачиќ и на Босна и Херцеговина Златко Лагумџија.
XS
SM
MD
LG