Достапни линкови

Русија ги помага бунтовниците во Украина


Американскиот секретар за финансии Џек Лив изјави дека Русија и натаму ги подржува бунтовниците во Украина. Во денешното обраќање во Вашингтон, тој изјави дека има докази дека Русија дозволува транспорт на оружје, фондови и борци преку границата и оти не се јасни натамошните постапки на Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG