Достапни линкови

Тројца турци убиени во Авганистан


илустрација
Бомбаш самоубиец денеска убил тројца турски градежници во источната авганистанска провинција Нангархар. Локалните власти соопштија дека нападот бил извршен од самоубиец на мотоцикл во момент додека во минубус се качувале вработени во една Турската градежна компанија во Бехсуд. Никој не ја презеде одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG