Достапни линкови

Илјадници евакуирани поради поплавите во Сибир


Илустрација.
Илјадници луѓе биле принудени да ги напуштат своите домови во Сибир поради големите поплави. Рускиот Национален Центар за справување со непогоди, кој е дел од Министерството за вонредни ситуации, денеска соопшти дека нивните спасувачи веќе евакуирале повеќе од 10 илјади луѓе од станбените објекти во Сибир. Околу 1500 луѓе, меѓу кои и 500 деца, се преселени во прифатен камп.
XS
SM
MD
LG