Достапни линкови

Повеќе од десетмина загинати во хеликоптерска несреќа во Русија


Илустрација.
Се стравува дека има повеќе од десетмина загинати откако хеликоптер со 19 луѓе се урна во регионот Мурманск во северна Русија. Руските новински агенции, цитирајќи официјални претставници, објави дека лошото време веројатно е причина за падот на хеликоптерот Ми-8 ноќеска. Најмалку двајца луѓе за преживеале несреќата. Медиумите објавија дека меѓу патниците во хеликоптерот имало високи регионални функционери.
XS
SM
MD
LG