Достапни линкови

Временска прогноза – Променливо облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен слаб дожд во западните делови. Температурата ќе се движи од 16 до 25 степени. Во Скопје слично време со температура до 24 степени. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 6.
XS
SM
MD
LG