Достапни линкови

Дузина свадбари загинаа од нагазна мина во Авганистан


Илустрација.
Авганистанските власти соопштија дека 12 цивили, меѓу кои седум жени, се убиени во денешната експлозија на мина во источен Авганистан. Жртвите се враќале од свадба кога нивното возило нагазило на мината. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Талибанците често поставуваат нагазни мини.
XS
SM
MD
LG