Достапни линкови

Променливо облачно време со повремен дожд


Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд, а ќе има и услови за ретка појава на грмежи во југозападните делови од земјата. Ќе дува умерен северозападен ветер кој ќе услови пониска дневна температура.Температурата ќе се движи од 15 до 24 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 23 степени.

Вредноста на УВ-индексот 5.
XS
SM
MD
LG