Достапни линкови

Состанок НАТО - Русија во понеделник


Во понеделник во во Брисел ќе се одржи состанок НАТО – Русија, соопшти денеска генералниот секретар на Алијансата Адерс Фог Расмусен. Тој додаде дека Русија повлекла две третини од трупите кои беа во близина на границата со Украина.
XS
SM
MD
LG