Достапни линкови

Десетици повредени во земјотрес во Кина


Триесетина луѓе биле повредени во земјотресот што денеска ја погоди провинцијата Јунан, во југозападниот дел на Кина. Земјотресот бил со сила од 6,1 степен и се почувствувал на целата територија на таа провинција. Некои градови останале без електрична енергија. Јунан и во минатата недела беше погоден од земјотрес во кој беа повредени 13 луѓе.
XS
SM
MD
LG