Достапни линкови

Во Подгорица убиени две лица


Подгорица
Две лица биле убиени во текот на изминатата ноќ вo Подгорица, јавуваат црногорските медиуми, кои пренесуваат дека станува збор за Винету Стругар и неговиот телохранител Миќо Радевиќ. Според неофицијални информации, врз нив било пукано од автомобил со босански регистерски таблички, кој потоа бил запален. Полицијата претпоставува дека убиецот потоа побегнал со мотоцикл.
XS
SM
MD
LG