Достапни линкови

Папата на молитва со лидерите на Израел и Палестина


Папата Францис
Ватикан соопшти дека ќе се одржи заедничка молитвена сесија меѓу папата и израелскиот и палестинскиот претседател на 8 јуни. Според соопштението, двете страни се согласиле за термнинот. Папата Францис го повика израелскиот претседател Шимон Перез и палестинскиот Махмуд Абас да му се придружат на молитва за време на неговото патување на Блискиот Исток.
XS
SM
MD
LG