Достапни линкови

Ослободен креаторот на видеото „Среќни во Техеран“


Креаторот на видеото „Среќни во Техеран“, Сасан Солеимани наводно бил пуштен од притвор. Хјуман Рајтс од Иран соопштија дека тој бил ослободен со кауција од 16 илјади долари. Солеимани беше уапсен на 20 мај, еден ден откако шест лица кои се појавија во неговото видео беа уапсени заради, како што наведоа иранските власти, неприфатливо однесување.
XS
SM
MD
LG