Достапни линкови

СДСМ: не бараме од власта дозвола за вонпарламентарно дејствување


Опозицијата ќе ги искористи сите демократски механизми за вонпарламентарно дејствување, а за тоа не мора да бара дозвола од партијата на власт, истакнува СДСМ во денешното соопштение. СДСМ најави дека доколку опозицијата донесе одлука, ќе профукционира Парламентот во сенка, без разлика дали власта го сака тоа или не. Според СДСМ, политиките на власта предводена од ВМРО ДПМНЕ се погубни за државата.
XS
SM
MD
LG