Достапни линкови

Кери: Сноуден е предавник


Американскиот државен секретар Џон Кери го повика поранешниот вработен во Агенцијата за национална безбедност, Едвард Сноуден, да се врати во САД. Во интервју за Ен Би Си, Кери истакна Сноуден е човек кој ја предаде својата земја. Сноуден, кој моментално се наоѓа во Русија, вчера во интервју за истата телевизија изјави дека бил обучуван да шпионира за Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG