Достапни линкови

Најмалку 21 лице загинаа во пожар во Јужна Кореја


Најмалку 21 лице се убиени во пожар во рурална болница во Јужна Кореја. Официјални лица соопштија дека пожарот во објектот во југозападниот регион бил ставен под контрола прилично брзо.
Но, повеќето од жртвите биле постари пациенти кои не можеле да пешачат или да се движат слободно. Официјален претставник на полицијата изјави дека 81-годишен маж е приведен.Тој бил фатен на надзорнта камера како влегува во празна соба, од каде што се верува дека огнот почнал да гори.
XS
SM
MD
LG