Достапни линкови

Разговори меѓу премиерите на Индија и Пакистан


Новиот индиски премиер Нарендра Моди денеска во Њу Делхи разговраше со пакистанскиот прмиер Наваз Шариф. Тоа е за прв пат од прекинот на односите меѓу двете земји во 2008 година откако пакистански милитанти извршија напад во Мумбаи при што убија 166 луѓе. Вчера Шариф присуствуваше на церемонијата на која Моди положи заклетва како нов премиер на Индија.
XS
SM
MD
LG