Достапни линкови

Камерон - рано е за ЕУ референдум


Британскиот премиер Дејвид Камерон ги отфрли повиците за побрзо одржување референдум за членство во Европската унија. Камерон ова го изјави откако неговата конзервативна партија е на трето место на европските избори во Велика Британија по анти-ЕУ, Британската Независна партија и Лабуристичката партија. Камерон вети дека ако биде реизбран следната година - тој ќе се заложи за референдум за членство во ЕУ до крајот на 2017 година.
XS
SM
MD
LG