Достапни линкови

Најмалку шест полицајци убиени во Пакистан


Вооружени лица нападнале полициска станица во југозападниот дел на Пакистан, при што загинаа најмалку шест лица.
Официјалните претставници изјавија дека нападот се случил во областа Куздар, во покраината Балочиста на 25 мај.
Офицерите на пунктот припаѓале на провладините паравоени сили во Балочистан.
Ниту една група до сега не ја презела одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG