Достапни линкови

Времето денеска - сончево, попладне дожд и грмежи


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи.
Температурата ќе се движи од 21 до 31 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 29 степени.
УВ индексот ќе изнесува седум.
XS
SM
MD
LG