Достапни линкови

Временска прогноза - сончево со услови за дожд


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно и на повеќе места ќе има пороен дожд со грмежи. Температурата од 20 до 29 степени.
Во Скопје и околината ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно и на повеќе места ќе има пороен дожд со грмежи. Температурата ќе достигне до 28 степени.
Во следните денови ќе преовладува сончево време, но попладне ќе има услови за локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG