Достапни линкови

Русија ќе го респектира исхoдот од претседателските избори во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија ќе го респектира исходот од претседателските избори во Украина, но оцени дека земјата е вовлечена во граѓанска војна и го обвини Западот за охрабрување на државен удар. Во врска со односите на Русија со САД, Путин истакна дека е оптимист. Не ја губам надежта дека ситуацијата во Украина ќе се смири, а ние ќе најдеме сила за да ги нормализираме односите, истакна Путин на меѓународниот бизнис форум во Санкт Петербург.
XS
SM
MD
LG