Достапни линкови

Путин - санкциите против Русија ќе се вратат како бумеранг


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека санкциите наметнати кон Русија за нејзините постапки во Украина ќе имаа "бумеранг ефект" на западниот свет.

Говорејќи на меѓународен бизнис форум во Санкт Петербург, Путин рече дека ЕУ и САД само ја отежнуваат глобалната економска криза со нивните акции.

Конференцијата беше бојкотирана од страна на десетици западни компании како одговор на руската анексија на Крим и нејзината улога во украинската криза.
XS
SM
MD
LG