Достапни линкови

Иранските власти го бликираа Инстаграм


Иран новинската агенција Мехр јави дека судот нареди блокада на Инстаграм поради судски случај.

Во Иран се блокирани и Твитер, Фејсбук и Јутјуб, но многу Иранци користат прокси сервери за да ја надминат цензурата во исламската република.
XS
SM
MD
LG