Достапни линкови

Експлозија во Косовска Митровица, нема повредени


Косовска Митровица
Косовските медиуми јавија дека рано изутрината била фрлена експлозивна направа во северниот дел на Косовска Митровица.

Повредени немало, но била предизвикана голема материјална штета врз неколку објекти и автомобили. Косовската полиција врши увид на местото на инцидентот.
XS
SM
MD
LG