Достапни линкови

Продолжува гранатирањето во Северен Вазиристан


Северен Вазиристан
Три дена по ред пакистанските сили ги гранатираат скривалиштата на милитантите во Северен Вазиристан област која се граничи со Авганистан.

Пакистанските власти соопштија дека околу 80 милитанти се убиени досега, иако таа бројка е невозможно да биде проверена од независни извори.

Вашингтон претходно го повикуваше Исламабад да почне операција против милитантите во племенските области.
XS
SM
MD
LG