Достапни линкови

Иванов на аудиенција кај папата Франциско


папата Франциско
Претседетелот Ѓорге Иванов денеска во Ватикан беше примен од поглаварот на Римокатоличката црква папата Франциско. Иванов, во Рим и Ватикан, ја предводи македонската државна и црковна делегација по повод чествувањето на Свети Кирил. На средбата Иванов и Папата, како што јави МИА, размениле мислења од областа на историјата и односите на Македонија и Ватикан.
XS
SM
MD
LG