Достапни линкови

Времето денеска сончево со температура до 30 степени


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.
Во Скопје ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и температура до 27 степени.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно, сончево и значително потопло.
Од утре во попладневните часови можна е изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи.
XS
SM
MD
LG