Достапни линкови

6-мина загинати, 45 повредени во судар на возови во Русија


Најмалку 6 лица загинале, а над 45 биле повредени во судар на патнички и товарен воз во близина на Москва. 15-мина од повредените биле во сериозна здравствена состојба. Причините за несреќата не се познати. Патничкиот воз сообраќал од Москва кон Кишињев, Молдавија.
XS
SM
MD
LG