Достапни линкови

Бајден во Романија - НАТО сојузниците не се сами


Американскиот потпретседател Џо Бајден, кој е во посета на Романија, им се обрати на романските и американските трупи кои учетвуваат на заедничката воена вежба во близина на аеродромот во Букурешт. Бајден истакна дека Романија е сигурен американски партнер, додавајки дека НАТО сојузниците никогаш не се сами. Во врска со кризата во Украина, Бајден истакна дека границите во Европа не треба да се менуваат со сила.
XS
SM
MD
LG