Достапни линкови

Во Србија од утре три дневна жалост


Поради големиот број жртви од катастрофалните поплави во Србија, српската Влада прогласи тридневна жалост на 21, 22 и 23 мај.
Српскиот премиер Александар Вучиќ истакна дека очекува в петок да биде укината вонредната состојба на подрачјето на Србија.
Тој соопшти дека во градот Обреновац досега биле пронајдени телата на 14 жртви на поплавите.
XS
SM
MD
LG