Достапни линкови

Најмалку 5 загинати во судирот на возови во Русија


Најмалку 5 луѓе загинаа, а 15 се повредени при судар на патнички и товарен мост југозападно од Москва. Министерството за внатрешни работи на Русија повика да не се крева паника. Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG