Достапни линкови

Два воза се судрија во Русија


Воз во железничката станица во Штип во 1923 година
Југозападно од Москва се судриле патнички и товарен мост, јави Итар тасс.. Интерфакс, повикувајки се на министерството за внатрешни работи, јави дека се верува оти 4 луѓе загинале а 15 се повредени. Засега нема други детали.
XS
SM
MD
LG