Достапни линкови

Киргистан - затворени противници на руската Царинска Унија


Полицијата во Бишкек, уапси најмалку седум активисти кои демонстрираа против Царинската унија предводена од Русија.

Протестот пред парламентот се случи во време на парламентарната дискусија за патоказот на Киргистан кон Унијата.

Москва врши притисок врз поранешните советски републики да влезат во Евроазиската Економски Унија.
XS
SM
MD
LG