Достапни линкови

Времето денеска облачно и дождливо


Времето денеска претпладне и околу пладне на повеќе места ќе има зголемена облачност, а локално ќе има краткотраен дожд, во југозападните делови проследен со грмежи. Попладне облачноста ќе се намалува, а ќе дува слаб северен ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 28 степени.
XS
SM
MD
LG