Достапни линкови

Белата куќа: нема знаци за повлекување на руските војници


Американската Бела куќа реагираше на денешната наредба на рускиот претседател Владимир Путин за повлекување на војниците распоредни во близина на границата со Украина. Како и во поранешните наредби на руските лидери за повлекување на силите, така и сега не гледаме знаци дека тоа се прави, изјави неименуван претставник на Белата куќа, додавајќи дека доколку дојде до повлекување, Вашингтон тоа веднаш ќе го поздрави.
XS
SM
MD
LG