Достапни линкови

Јацењук најави нови безбедносни мерки за изборите


Арсениј Јацењук
Украинскиот премиер Арсениј Јацењук најави сили за брза интервенција кои би требало да реагираат на секоја провокација за нарушување на претседателските избори закажани за 25 овој месец. Обидите на терористите во Доњецк и Луганск да ги спречат изборите се осудени на неуспех, изјави тој наведувајќи дека специјалните контролни сили ќе имаат овластувања да спречат секаков вид нарушување на гласањето.
XS
SM
MD
LG