Достапни линкови

Путин утре во посета на Кина, предвидена средба и со Бан Ки Мун


Рускиот претседател Владимир Путин, кој утре ќе ја посети Кина, порај разговорите за билатералните односи со кинеските лидери, во Шангај ќе има средба и со генералниот секретар на Обединетите Нации, Бан Ки Мун. Според портпаролот на Путин, разговорите со Бан Ки Мун ќе бидат фокусирани врз кризата во Украина.
XS
SM
MD
LG