Достапни линкови

Над 162.000 жртви досега во сиријскиот конфликт


Сиријската обсерваторија за човекови права соопшти дека над 162 илјади луѓе загинале досега во сиријскиот конфликт, кој трае веќе три години. Од нив, 54 илјади загинати се цивили, 43 илјади вооружени бунтовници и 61 илјада про владини војници.
XS
SM
MD
LG