Достапни линкови

Парламентарни избори во Доњецк во септември?


Лидерот на проруската сепаратистичка група Република на жителите на Доњецк, Денис Пушилин
Лидерот на проруската сепаратистичка група „Република на жителите на Доњецк“, Денис Пушилин најави дека парламентарните избори во источниот дел на земјата ќе се одржат на 14 септември.
Тој на јавниот собир на плоштадот Ленин во Доњецк на кој учествуваа околу 1000 лица порача дека секој од нив ќе биде инволвиран во процесот, без да појасни како. Во близина на градот Словианск биле пријавени борби во текот на ноќта.
XS
SM
MD
LG