Достапни линкови

Во Обреновац пронајдени 12 тела


Во Обреновац пронајдени се 12 безживотни тела, се стравува дека нивниот број е поголем, а едно лице починало од природна смрт, изјави српскиот премиер Александар Вучиќ.

Тој истакна дека власта планира да ја заштити јавноста од сензационализам и невистинити приказни.

- Ситуацијата е катастрофална, но има и невистините информации, како на пример, дека се урнати цели згради. Тоа не е точно, станува збор само за еднокатна куќа, посочи Вучиќ.

Влезот во Обреновац и понатаму е блокиран, а евакуацијата се уште трае. Полицијата ги пропушта само спасувачките екипи
XS
SM
MD
LG