Достапни линкови

Приведени 18 луѓе во Турција во врска со трагедијата во рудникот


Турската полиција привела 18 лица меѓу кои и луѓе на извршни позиции во компаниата сопственик на рудникот во Сома во рамки на истрага за трагедијата во која загинаа 301 човек.

Спасувачката операција во рудникот заврши вчера откако беа извадени тела на двајца рудари.

Трагедијата се случи во минатата недела во рудник во близина на Сома, во западна Турција
XS
SM
MD
LG