Достапни линкови

Експлозија на бомба во Каиро


Во експлозија на бомба во Каиро повредени се четири лица кои присуствувале на митингот за подршка на Абдела Фатх ал Сиси кој е фаворит на претседателските избори.
Безбедносните власти објавија дека двајца полицајци биле меѓу повредените во нападот.
Сиси, не бил присутен кога се случила експлозијата.
На гласањето што треба да се одржи од 26 до 27 мај се очекува Сиси да го победи неговиот единствен ривал, левичарскиот политичар Хамден Сабахи.
XS
SM
MD
LG