Достапни линкови

Времето денеска-променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од западен правец.
Температурата ќе се движи од девет до 21 степени.

Во Скопје променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи и со температура до 18 степени.

Oд утре ќе има стабилизирање на времето со позначителен пораст на дневните температури.
XS
SM
MD
LG